Tangojean Hakkında

Her şey 2002 yılında başladı!

2002’den bu yana Arjantin Tango eğitimi veren Tangojean, eğitim kalitesi ve disiplini yüksek bir dans okuludur.Tangojean ders programı, teori ve pratik arasında denge sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tangonun dans içindeki disiplinlerarası niteliği nedeniyle eğitim sistemimiz, öğrencileresağlam bir teorik alt yapı ve estetik bir duruş kazandırırken; aynı zamanda tango hakkında entelektüel bir donanım sağlamayı hedeflemektedir. Öğrencilerin temel adım prensipleri yanı sıra colgada, sacada, barrida, volcada gibi teknikleri öğrenirken, müzik ve tango kültürü hakkındaki donanımlarını da geliştirerek zarif birer “sosyal dansçı” haline gelmelerine yönelik bir eğitim programı uygulanmaktadır. Eğitimde ezber günümüzde çağ dışı bir yöntemdir.Tangoda da figür ezberletmek yerine Tangojean, teknikleri analiz etme yetisini öğrencilere kazandırmakta ısrar etmektedir. Yere sağlam basan kadın dansçılar, anlatmak istediğini doğru iletişim kanalları ile ifade eden erkek dansçılar yetiştirmiş olmak bizim için başarının ölçüsüdür. Socrates der ki öğretmenler kapıyı açar, içeri kendin girersin. Tangojean’in eğitim sistemi, öğrenciye analitik sentez kabiliyeti kazanarak kendi cevaplarını bulması için uygun kapıları açar. Başka bir deyişle;Tangojean temel alt yapısı sağlam, özgün tarza sahip güçlü dansçılar yetiştirir.

Neden Tangojean' i seçmelisiniz?

Her Şeyiyle Yasal

Nitelikli bir eğitim, çalışma şartlarının kalitesi ve güvenliğiniz için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek belediye gerekse Gençlil İl Spor Müdürlüğü’nün talep ettiği tüm koşulları sağlayan İstanbul’un yasal ilk tango okulu.

Etkinliklerde Standart Kalite

Gerek dersler ve diğer çalışmalar gerekse milongalarımızda her zaman kaliteli ve standardı koruyan hizmet.

Zaman Tasarrufu

Sizin için en etkin programı uygulayarak verimli eğitimle zaman kazandırıyoruz.

Teoriden Pratiğe

Kurslarımızda öğrendiğiniz bilgiyi hem kulübümüzün imkanlarını kullanarak hızla uygulayabilir, hem de bu bilgi ile dünyanın her yerinde keyifle tango yapabilirsiniz.

Neden Tangojean'i seçtiler

Erdem Özer - Öğretmen

“Henüz bir derse katılmış heyecanlı tangocularla, yılların vermiş olduğu tecrübe ile dansın doruk noktalarında gezen usta tangocuları aynı milongalarda buluşturan nadide mekan. Hocalar; sizi kalıplarla sınırlamak yerine , özgün dansını yaratmanızı sağlayacak teknikleri sizlerle paylaşıyor.”

Meral Kozal - Turizm

“Bir kere tanışınca içinize garip bi şekilde işleyen ve bıraksanız bile günün birinde geri döneceğinizi bildiğiniz o güzel dansın , tangonun ve kültürünün benimsetildiği, dansla bütünleşmiş mekan…”

Aras Sayın - Öğrenci

“Dans etmek isteyen herkesin mutlaka uğraması gereken mekan. Ayrıca çok güzel bir atmosferi ve inanılmaz ilgili eğitmenleri var. Kahvesi ve şarabı da kesinlikle denenmeli.”

Selin Soylu - Grafik Tasarımcı

“Tango için düşünülmüş bir mekan, samimi bir ortam, güler yüzü dostlar.”

Title