Tango Gösterisi

[gym_panel titlepanel=”Tango Geceleri” teacher=”” calendar=”Çarşamba ,Perşembe ve Cuma” clock=”21:30 – 01:30″ location=”Tangojean Kulüp , Beyoğlu” pricing=”rez. +90(543) 245 5554″ buttonlink=”http://tangojean.net/milongalar” button_title=”MİLONGALAR”]

Tango zenginliği ile farklı formlarda uygulanabilen harika bir yapıdır. Günlük hayatın bir parçası olarak sosyal dansçılar tarafın milongalarda yapılabilirken, profesyonel dansçılar tarafından da sahnede icra edilebilmektedir.

Sosyal tango ve sahnede icra edilen tango gösterisi bazı benzerlikler gösterse de temelde birbirlerinden oldukça farklıdır. Sosyal tango tamamen doğaçlama yapılırken tango gösterileri ve şovları daha önceden hazırlanıp üzerinden defalarca geçilerek özel tango kostümleri ile, kimi zaman tango orkestrası eşliğinde sahnelenmekte ve seyirci için bir şölene dönüşmektedir.

Yalnızca bu tango gösterilerini izleyerek tango kurslarında bunun öğretileceğinin düşünülmesi bir çok insanı tangodan uzak tutmaktadır. Sosyal dansçı olarak iyi bir eğitim alındıktan sonra istenirse sahne için daha farklı bir çalışma yapılarak bu yönde ilerlenebilir.

Tangojean bu alanda da çalışma yapmak isteyen tango dansçılarına gerekli eğitimi vermektedir.