Tango Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

BU REHBERİ İNCELEYİN ZAMAN KAZANIN

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Tango dersi alacağınız kurumun yasallığı, fiziki şartlarının ideal bir tango eğitimine uygun olması, konumunun ulaşım konusunda zaman kazandırması seçiminiz açısından önem taşımaktadır. Tangojean’in bu konulardaki standartları nelerdir ve size nasıl servis vermektedir diye merak ediyor ve kıyaslamak istiyorsanız sizi buraya alalım.

TANGO EĞİTİM PROGRAMI

Belki de tüm kriterler içerisinde en dikkat edilmesi gereken konu seçeceğiniz tango kursunun eğitimi ne kadar önemsediğidir. Her ne kadar hobi kursu olsa da nitelikli bir eğitimle hobinizin hayatınıza katacağı güzellik daha iyi olacaktır. Okulunuzun size sunduğu eğitim programı o okulun ciddiyetinin, konusundaki uzmanlığının ve işine gösterdiği özenin en önemli işareti olacaktır. Gideceğiniz tango kursu size 3 yıllık eğitim programını yazılı olarak sunabilmelidir. Tangojean Türkiye’de başka bir örneği olmayan kişiye özgü ve derinlikli eğitim programı ile katılımcılarına çok katmanlı bir programla nitelikli bir eğitim verirken zaman da kazandırmaktadır. Tangojean’in kişiye özgü tango eğitim programını incelemeniz için sizi şöyle alalım.

EĞİTMENLER

Bilgili ama daha önemlisi bilgisini aktarma becerisine sahip, zaman kazandıran, sizi geleceğe taşıyan, eğitim programının tüm öğelerini eksiksiz ve doğru yöntemlerle öğrencisine aktaran ve en önemlisi yeryüzünde eşi ve benzeri olmayan size sahip olduğunuz potansiyeli kullanma becerisi kazandıran, ilham veren birer kimse olmalı. Yıllar içinde tangoya birçok dansçının yanında birçok eğitmen de kazandıran Tangojean’in eğitim kadrosunu  tanımak için sizi buraya davet ediyoruz.

KURS ÜCRETLERİ

Fiyatlandırmada uygunluk önemli bir kriter olmakla beraber ders ücretinin neleri kapsadığını iyice öğrenin. Zamanınız kadar paranız değerlidir. Gelişiminizi desteklemek açısından hafta içerisinde farklı günlerde dersler, tematik dersler, pratikler ve tango geceleri gibi farklı çalışma ve etkinliklere katılmanız gerekmekte. Bu çalışmaların da ortaya çıkaracağı maliyeti hesaba katarak tango dersi fiyatının uygun olup olmadığını daha sağlıklı değerlendirebilirsiniz.

Tangojean katılımcılarının en iyi eğitimi en doğru fiyata almaları için, farklı ücret alternatiflerini kolay ödeme imkanları ile sunuyor. Tüm çalışmalarımıza ait ücret listesi burada.

ETKİNLİKLER

Tangojean, Kişiye Özgü Eğitim Programı bölümünde de değindiğimiz, eğitim programını sosyal tangoyu gözeten bir yapıya oturturken tangonun sosyalleşmesi ve yaygınlaşmasını da önemsemektedir. Bu doğrultuda birçok organizasyonlar gerçekleştirmek yanı sıra düzenlenen kimi organizasyonların da içinde yer almakta, bu tip organizasyonların çoğalmasını hedeflemektedir. 2016 yılındaki Beyoğlu Festivali kapsamında Beyoğlu sineması fuayesinde gerçekleştirdiğimiz milonga ve Sait Halim Paşa yalısında düzenlediğimiz workshop bu tip faaliyetlere örnektir.

Ayrıca sadece üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlediğimiz Unitango projemiz gibi çeşitlilikler hayata geçirilmektedir.

Etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

EĞLENCE - MİLONGALAR

Edindiğimiz tango bilgi ve becerisi yaşantımıza olumlu birçok katkı sağlayacaktır. Bunlardan bir tanesi de yüzümüzdeki gülümsemenin artması olacaktır.

Tango geceleri eğlenmenin yanısıra dansınızı ilerletmenin önemli alanlarından biridir. Yalnızca kendi okulunuzdan değil farklı eğitimlerle tangoyu öğrenmiş kişilerle de dans ederek deneyiminizi artırır, öğrendiklerinizi pekiştirerek ilerlemenizi hızlandırırsınız.

Eğitmeniniz sizi bu konuda teşvik etmeli, ders aldığınız okul bu alanda size imkanlar sağlamalıdır.

Dünyada birçok şehirde tango geceleri düzenlenmekte. İstanbul’da bu konuda önemli merkezlerden biridir. Tangojean Türkiye’nin ilk ve tek tango kulübü olma özelliğini 2002 yılından bu yana korumaktadır. Bu çerçevede haftanın iki günü tango için tasarlanmış mekanında milongalar (tango gecesi) düzenlemektedir.  Tangojean milongaları bir çok özelliği ile farklıdır. Nasıl mı? Buyrun.