Tematik Tango Dersleri

[gym_panel titlepanel=”Milonga Dersleri” teacher=”İrfan Yüksel” calendar=”Ders tarihleri duyurulacaktır” clock=”Saatler duyurulacaktır” location=”Tangojean Club” pricing=”Program 2 hafta sürecektir.” buttonlink=”http://tangojean.net/tematik-tango-dersi-ucretleri/” button_title=”TEMATİK DERS ÜCRETLERİ”]

2′ şer haftalık periyotlarla devam edecek olan milonga sınıfımızfarklı seviyelere göre tasarlandı.

Milonga derderslerimiz başlangıç seviyesi tango dansçılarını tango gecelerinde, milonga tandalarında rahatça ve keyifle dans etmelerini hedeflelerken,  milonga müziğini temel düzeyde dinleme, algılama ve adımlara aktarma becerisini geliştirecektir.

Orta ve ileri seviye dansçılar içinse milonga müziğini derinlemesine inceleyerek dans kombinasyonlarında yaratıcılığı artırmak noktasında katkı sağlayacak.

Tüm katılımıcılarımız için milonga tekniklerinin püf noktalarına değinilecek, partnerle bağlantılı üst seviyeye çıkarılması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Geçmişte düzenlediğimiz milonga derslerimize katılan öğrencilerimizdeki gelişme dikkat çekici oldu. Bu özel çalışmanın tüm tango dançılarının katılımı için programlanmıştır. Katılmayı planladığınız başlık için seviye belirlenmesi konusunda eğitmenlerimize danışabilirsiniz.

eski-tango-dansi
[gym_panel titlepanel=”Sacada Dersleri” teacher=”İrfan Yüksel” calendar=”Ders tarihleri duyurulacaktır” clock=”Saatler duyurulacaktır” location=”Tangojean Club” pricing=”Program 2 hafta sürecektir.” buttonlink=”http://tangojean.net/tematik-tango-dersi-ucretleri/” button_title=”TEMATİK DERS ÜCRETLERİ”]

Sacada derslerimizi 10 farklı seviye olarak tasarlandık.

Yerine geçme olarak tanımlayabileceğimiz sacada tekniği tangoda en çok kullanılan tekniklerden birisidir. Dar alanda kombinasyon üretmek için oldukça etkili olan bu teknik alt beden ile üst beden arasındaki ayrışmayı iyi yapmayı talep eder.

Çalışmalarımızda temel bilgilerin yanı sıra farklı kombinasyonlar üretmekle ilgili ufuk açıcı çalışmalara yer vermekteyiz. Sacada derslerimizi tüm seviye dansçılar için tasarladık. Seviyenize uygun derslerimize katılmak için eğitmenlerimize danışabilirsiniz.

sacada-tango-dersi
[gym_panel titlepanel=”Boleo Dersleri” teacher=”İrfan Yüksel” calendar=”Ders tarihleri duyurulacaktır” clock=”Saatler duyurulacaktır” location=”Tangojean Club” pricing=”Program 2 hafta sürecektir.” buttonlink=”http://tangojean.net/tematik-tango-dersi-ucretleri/” button_title=”TEMATİK DERS ÜCRETLERİ”]

Tangoda serbest bacağın kontra üst beden enerjisi ile savrulması ile oluşan boleo tekniği adımın ya da pivotun uzantısı olarak çizgisel, dairesel ve her ikisinin birlikteliği ile katmanlı olarak gerçekleşebilir. Tangonun en göz alıcı tekniklerinden bir olan boleo milongalarda kullanımı kontrollü olarak kullanılmalıdır.

Çalışma, tekniğin farklı seviyedeki katılımcıların deneyimlerine göre tasarlanmış olup müzikal bağlantılara dikkat edilerek yapılacaktır.

tango-boleo-teknigi
[gym_panel titlepanel=”Colgada Dersleri” teacher=”İrfan Yüksel” calendar=”Ders tarihleri duyurulacaktır” clock=”Saatler duyurulacaktır” location=”Tangojean Club” pricing=”Program 2 hafta sürecektir.” buttonlink=”http://tangojean.net/tematik-tango-dersi-ucretleri/” button_title=”TEMATİK DERS ÜCRETLERİ”]

Çiftlerin zeminde aynı noktada buluşmasından kaynaklanan bireysel dengesizliklerini sistemi dengede tutarak tölere ettikleri ve sabit noktada dairesel hareketle renklendirdikleri colgada tekniğini derinlemesine inceleyeceğimiz çalışma dansçıların her adımlarında bu tekniği uygulayabilmelerini hedeflemektedir.

colgada

Atölye Çalışma Takvimi

Ekim 2019

[facebook_events col=”2″ posts_per_page=”12″ past_events=”yes” orderby=”event_date” orderby=”event_time” start_date=”2019-10-01″ end_date=”2019-10-31″ ]

Kasım 2019

[facebook_events col=”2″ posts_per_page=”60″ past_events=”yes” orderby=”event_date” orderby=”event_time” start_date=”2019-11-01″ end_date=”2019-11-31″ ]

Aralık 2019

[facebook_events col=”2″ posts_per_page=”60″ past_events=”yes” orderby=”event_date” start_date=”2019-12-01″ end_date=”2019-12-31″ ]

Neden Tangojean' i seçmelisiniz?


Her Şeyiyle Yasal

Nitelikli bir eğitim, çalışma şartlarının kalitesi ve güvenliğiniz için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek belediye gerekse Gençlik İl Spor Müdürlüğü’nün talep ettiği tüm koşulları sağlayan İstanbul’un yasal ilk tango okulu.

Etkinliklerde Standart Kalite

Gerek dersler ve diğer çalışmalar gerekse milongalarımızda her zaman kaliteli ve standardı koruyan hizmet.

Zaman Tasarrufu

Sizin için en etkin programı uygulayarak verimli eğitimle zaman kazandırıyoruz.

Teoriden Pratiğe

Kurslarımızda öğrendiğiniz bilgiyi hem kulübümüzün imkanlarını kullanarak hızla uygulayabilir, hem de bu bilgi ile dünyanın her yerinde keyifle tango yapabilirsiniz.

Neden Tangojean'i seçtiler


Erdem Özer - Öğretmen

“Henüz bir derse katılmış heyecanlı tangocularla, yılların vermiş olduğu tecrübe ile dansın doruk noktalarında gezen usta tangocuları aynı milongalarda buluşturan nadide mekan. Hocalar; sizi kalıplarla sınırlamak yerine , özgün dansını yaratmanızı sağlayacak teknikleri sizlerle paylaşıyor.”

Meral Kozal - Turizm

“Bir kere tanışınca içinize garip bi şekilde işleyen ve bıraksanız bile günün birinde geri döneceğinizi bildiğiniz o güzel dansın , tangonun ve kültürünün benimsetildiği, dansla bütünleşmiş mekan…”

Aras Sayın - Öğrenci

“Dans etmek isteyen herkesin mutlaka uğraması gereken mekan. Ayrıca çok güzel bir atmosferi ve inanılmaz ilgili eğitmenleri var. Kahvesi ve şarabı da kesinlikle denenmeli.”

Selin Soylu - Grafik Tasarımcı

“Tango için düşünülmüş bir mekan, samimi bir ortam, güler yüzü dostlar.”