Tango Dersleri

Tango ile tanışmak için harika imkanlar sunan başlangıç seviyesi yeni sınıflarımız Star, Tangojean’in tangoyu geniş kitlelere yayma ve doğru anlaşılmasını sağlama misyonunu hayata geçirdiği, yalnızca katılımcılarını değil eğitmenlerini de heyecanlandıran programıdır.

Okulumuz medyanın aşk ve erotizm kavramlarına sıkıştırdığı ve sosyal dans yönünü çoğunlukla yanlış tarif etmesi sonucu bir çok kişinin istemesine rağmen uzak durduğu tangoyu ulaşılabilir kılmakta. Tango ile tanışmak, kolayca öğrenilebilir olduğunu görmek ve kendinizi ifade etmek için yeni bir dil öğrenme fırsatını bulacağınız Star sınıflarımız 19:30 – 20:30 ve 20:30 – 21:30 saatleri arasında ve farklı günlerde önceden duyurularak edilerek açılmaktadır

Öğrencilerimiz 3 aylık temel eğitimlerini aldıktan sonra eğer yeterli pratik deneyimine ulaşmışlar ise Silver sınıfımızda çalışmalarına devam etmekteler. Bu sınıf orta seviye tango eğitimine geçişin son basamağı olmaktadır.

Çalışma programının temel amacı; katılımcılarımızın bilinçli yeterlilik* seviyesine gelerek dansları ile ilgili farkındalıklarını tesis ederek müziği ritim düzeyinde algılayıp danslarına aktarmaları, partnerleri ile bağlantılarında ilişkiyi zarif enerjiyle oluşturup kesintisiz olarak sürdürmeleri pist düzenini koruyarak güvenli ve keyifli dans etmeleridir.

Bu sınıf öğrencilerinin pratik dersleri dışında milongalara (tango geceleri) katılmaları beklenmektedir. Dans için tango ayakkabılarına ve gecelerde kullanacakları giysi ve aksesuarları edinmeleri de tavsiye edilmektedir.

*Bilinçli yeterlilik: Öğrenilen bilgiyi konsantre olunması durumunda doğru bir şekilde yapabilme becerisi. Öğrenme çemberinin 4 basamağından 3.sü.

Silver sınıfımızda tangonun temel bilgilerini bedenlerine bilinçli yeterlilik seviyesinde yerleştiren öğrencilerimiz orta seviye tango eğitimine Gold sınıfımıza geçerek devam etmektedirler.

Bu seviyede tango dansçılarımızın hareket formlarını tangoda bilinçsiz yeterlilik* düzeyinde akışkan hale getirmelerini sağlıyoruz. Çalışmalarda akıcılıkla birlikte tekniklerin detaylarını çalışarak dans kalitelerini ileri seviyeye taşıyacak donanıma erişiyorlar. Tangonun yürüme, pivot, giro, sacada, gibi temel tekniklerine ilave olarak barrida, colgada, volcado, gancho gibi farklı tekniklerini çalıştıkları gold seviyesini başarı ile tamamlayanlar çalışmalarına Platinyum seviyede devam ediyorlar.

Bu sınıfımızdaki katılımcılarımızın dans ayakkabısı ve kıyafetleri kullanmaları, ders ve pratikler dışında düzenli olarak milongalara katılmaları gerekmektedir.

*Bilinçsiz yeterlilik: Bilgiyi düşünmeksizin doğal bir davranış olarak uygulayabilme becerisi. Öğrenme çemberinin 4. basamağı.

Bilgiye donanmış ve bilgiyi kaslarına geçirmiş tangocuların danslarının bilinsiz yeterlilik seviyesine taşıyarak müzikle ve partneri ile bir olma noktasına taşımak için tasarlanan Platinum sınıfımız öğrencilerinden bir hobi kurs katılımcısı olmanın ötesinde taleplerde bulunmaktadır.

Sadece Türkiye’de olmakla kalmayıp Dünya ölçeğinde seçkin bir tango dansçısı olma yolunda ilerlemeyi hedefleyenler için olan bu program; müziğin katmanları arasında dansı ile keyifli ve üretken bir yolculuğa çıkmak isteyenler için tasarlandı.

Platinum sınıfımızda yalnızca ders, pratik ve milonga ile sınırlı olmaksızın dans etme pratiğini her alana özenle taşıyan kişilerle ilerliyoruz.