Tango Ne Kadar Zamanda Öğrenilir

Tango ne kadar zamanda öğrenilir en çok merak edilen konulardan biridir. Tüm sanatsal ve sportif disiplinlerdeki öğrenme sürecinin işleyişi gibi tangoda da bilginin alınması, kaslara geçirilmesi ve bilinçsiz yeterlilik seviyesinde uygulanması, eğitim programının niteliğine ve çalışma yoğunluğuna bağlıdır.

Bir kaç ders içerisinde temel tango bilgi ve becerisi edinilerek bir tango gecesinde pist düzenine dahil olarak keyif almaya başlamak mümkündür. İlk 6 ay süresince tüm temel hareket, iletişim ve müzik bilgisi öğrenilir. Bu seviyeden sonra artık edinilen bilgi ve becerinin üzerine duygu ve estetik eklenirken, teknik bilgi geliştirilerek dansa akıcılık kazandırılır. Ve yine tüm disiplinlerde olduğu gibi tangoyu öğrenmenin sonu yoktur.

Daha iyi anlaşılması açısından dil örneğini kullanmak doğru olacaktır. Temel ihtiyaçlarımızı karşılayacak bir lisan öğrenimi bir kaç ay da mümkün iken dilin ait olduğu toplumun edebiyatı, felsefesi ve bilim dili gibi diğer alanlarına hakim olmak daha uzun bir süre alacaktır. Dolayısı tango ne kadar sürede öğrenilir sorusu tamamen katılımcının beklentisi ile orantılıdır.

Ne seviyede öğrenilecek olursa olsun tango öğrenme süreci her anıyla keyifli, kolay ve heyecan vericidir.

Sağlıklı bir öğrenme süreci tango dersi, tango pratik dersleri ve milongalara düzenli ve etkin katılımla ideal seviyeye ulaşır.