Tangojean Hakkında

Tangojean Hakkında
tangojean.net › hakkimizda

Her şey 2002 yılında başladı!
2002’den bu yana Arjantin Tango eğitimi veren Tangojean, eğitim kalitesi ve disiplini yüksek bir dans okuludur.Tangojean ders programı, teori ve pratik arasında denge sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tangonun dans içindeki disiplinlerarası niteliği nedeniyle eğitim sistemimiz, öğrencileresağlam bir teorik alt yapı ve estetik bir duruş kazandırırken; aynı zamanda tango hakkında entelektüel bir donanım sağlamayı hedeflemektedir. Öğrencilerin temel adım prensipleri yanı sıra colgada, sacada, barrida, volcada gibi teknikleri öğrenirken, müzik ve tango kültürü hakkındaki donanımlarını da geliştirerek zarif birer “sosyal dansçı” haline gelmelerine yönelik bir eğitim programı uygulanmaktadır. Eğitimde ezber günümüzde çağ dışı bir yöntemdir.Tangoda da figür ezberletmek yerine Tangojean, teknikleri analiz etme yetisini öğrencilere kazandırmakta ısrar etmektedir. Yere sağlam basan kadın dansçılar, anlatmak istediğini doğru iletişim kanalları ile ifade eden erkek dansçılar yetiştirmiş olmak bizim için başarının ölçüsüdür. Socrates der ki öğretmenler kapıyı açar, içeri kendin girersin. Tangojean’in eğitim sistemi, öğrenciye analitik sentez kabiliyeti kazanarak kendi cevaplarını bulması için uygun kapıları açar. Başka bir deyişle;Tangojean temel alt yapısı sağlam, özgün tarza sahip güçlü dansçılar yetiştirir.

NEDEN TANGOJEAN’ İ SEÇMELİSİNİZ?

HER ŞEYİYLE YASAL
Nitelikli bir eğitim, çalışma şartlarının kalitesi ve güvenliğiniz için elimizden geleni yapıyoruz. Gerek belediye gerekse Gençlik İl Spor Müdürlüğü’nün talep ettiği tüm koşulları sağlayan İstanbul’un yasal ilk tango okulu.
ETKİNLİKLERDE STANDART KALİTE
Gerek dersler ve diğer çalışmalar gerekse milongalarımızda her zaman kaliteli ve standardı koruyan hizmet.
ZAMAN TASARRUFU
Sizin için en etkin programı uygulayarak verimli eğitimle zaman kazandırıyoruz.
TEORİDEN PRATİĞE
Kurslarımızda öğrendiğiniz bilgiyi hem kulübümüzün imkanlarını kullanarak hızla uygulayabilir, hem de bu bilgi ile dünyanın her yerinde keyifle tango yapabilirsiniz.