Tematik Tango Dersleri

2′ şer haftalık periyotlarla devam edecek olan milonga sınıfımızfarklı seviyelere göre tasarlandı.

Milonga derderslerimiz başlangıç seviyesi tango dansçılarını tango gecelerinde, milonga tandalarında rahatça ve keyifle dans etmelerini hedeflelerken, milonga müziğini temel düzeyde dinleme, algılama ve adımlara aktarma becerisini geliştirecektir.

Orta ve ileri seviye dansçılar içinse milonga müziğini derinlemesine inceleyerek dans kombinasyonlarında yaratıcılığı artırmak noktasında katkı sağlayacak.

Tüm katılımıcılarımız için milonga tekniklerinin püf noktalarına değinilecek, partnerle bağlantılı üst seviyeye çıkarılması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Geçmişte düzenlediğimiz milonga derslerimize katılan öğrencilerimizdeki gelişme dikkat çekici oldu. Bu özel çalışmanın tüm tango dançılarının katılımı için programlanmıştır. Katılmayı planladığınız başlık için seviye belirlenmesi konusunda eğitmenlerimize danışabilirsiniz.

Sacada derslerimizi 10 farklı seviye olarak tasarlandık.

Yerine geçme olarak tanımlayabileceğimiz sacada tekniği tangoda en çok kullanılan tekniklerden birisidir. Dar alanda kombinasyon üretmek için oldukça etkili olan bu teknik alt beden ile üst beden arasındaki ayrışmayı iyi yapmayı talep eder.

Çalışmalarımızda temel bilgilerin yanı sıra farklı kombinasyonlar üretmekle ilgili ufuk açıcı çalışmalara yer vermekteyiz. Sacada derslerimizi tüm seviye dansçılar için tasarladık. Seviyenize uygun derslerimize katılmak için eğitmenlerimize danışabilirsiniz.

Tangoda serbest bacağın kontra üst beden enerjisi ile savrulması ile oluşan boleo tekniği adımın ya da pivotun uzantısı olarak çizgisel, dairesel ve her ikisinin birlikteliği ile katmanlı olarak gerçekleşebilir. Tangonun en göz alıcı tekniklerinden bir olan boleo milongalarda kullanımı kontrollü olarak kullanılmalıdır.

Çalışma, tekniğin farklı seviyedeki katılımcıların deneyimlerine göre tasarlanmış olup müzikal bağlantılara dikkat edilerek yapılacaktır.

Çiftlerin zeminde aynı noktada buluşmasından kaynaklanan bireysel dengesizliklerini sistemi dengede tutarak tölere ettikleri ve sabit noktada dairesel hareketle renklendirdikleri colgada tekniğini derinlemesine inceleyeceğimiz çalışma dansçıların her adımlarında bu tekniği uygulayabilmelerini hedeflemektedir.